Naše škola pořádá 18. ročník Turnaje v sálové kopané ve Sportovní hale v České Kamenici pro žáky speciálních škol okresu Děčín.

V České Kamenici se odehrál 18. ročník Turnaje v sálové kopané žáků speciálních škol
Ve sportovní hale v České Kamenici proběhl v pátek 14. listopadu 2025 již 18. ročník Turnaje v sálové kopané pro žáky speciálních základních škol okresu Děčín. Akci pořádala Speciální základní škola a Praktická škola Česká Kamenice a zúčastnilo se jí 33 žáků ze čtyř škol – z domácí České Kamenice, z Varnsdorfu, z Jiříkova a ze Šluknova, pod který organizačně spadá i škola v Rumburku. Právě žáci z obou těchto pracovišť společně reprezentovali svou školu.
Po úvodní prezentaci a slavnostním zahájení se rozběhly zápasy, které nabídly napínavou atmosféru i řadu skvělých sportovních momentů. Vítězem turnaje se nakonec stal tým z Varnsdorfu, který si díky svému výkonu odnesl nejen pohár pro první místo, ale také putovní trofej. Ta se po roce opět vrátí do České Kamenice, kde ji převezme nově oceněná škola. Druhé místo vybojovala Česká Kamenice, třetí skončil Jiříkov a čtvrtou příčku obsadil společný tým Šluknova a Rumburku.
Ocenění byla udělena také jednotlivcům. Nejlepším hráčem turnaje se stal Martin Danko z Varnsdorfu, nejlepším střelcem Bohuslav Klement z České Kamenice a nejlepším brankářem byl vyhlášen Milan Karička z Jiříkova. Všechny zúčastněné školy obdržely míč na sálovou kopanou, který jim bude turnaj připomínat a zároveň poslouží při výuce tělesné výchovy a každý účastník turnaje dostal sladkou odměnu.
Tři nejúspěšnější družstva si kromě diplomů odnesla také poháry a medaile, které podtrhly jejich sportovní úspěch. Atmosféra celé akce byla velmi přátelská a soutěžní duch se snoubil s radostí ze hry, kolektivní spoluprací i možností reprezentovat svou školu před kamarády i pedagogy.
Konání turnaje bylo finančně podpořeno z programu OŠMT Krajského úřadu Ústeckého kraje – Multikultura 2025: Dofinancování oborových, kulturních, sportovních soutěží a odborných činností, a dále z vlastních zdrojů pořádající školy. Díky této podpoře mohl být zajištěn hladký průběh akce i odměny pro soutěžící.
Turnaj se i letos stal důkazem, že sport dokáže spojovat, motivovat a přinášet radost. Organizátoři věří, že i příští rok se školy opět sejdou v hojném počtu a putovní pohár najde nového majitele.
Ing. Bc. Eva Břečková

